Artzenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artzenheim
Komunë
Vendndodhja
Artzenheim is located in Franca
Artzenheim
Artzenheim
48°07′V 7°32′L / 48.12°V 7.54°L / 48.12; 7.54Koordinatat: 48°07′V 7°32′L / 48.12°V 7.54°L / 48.12; 7.54
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Colmar
Kantoni Andolsheim
Kryetari Claude Gebhard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.69 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 767 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68320
INSEE 68009


Artzenheim është një komunëFrancë. Artzenheim bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 767 banorë dhe sipërfaqe 9.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]