Arvert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arvert
Komunë
noform
Pamje nga Arvert
Vendndodhja
Arvert is located in Franca
Arvert
Arvert
45°44′27″V 1°07′40″P / 45.740833°V 1.127778°P / 45.740833; -1.127778Koordinatat: 45°44′27″V 1°07′40″P / 45.740833°V 1.127778°P / 45.740833; -1.127778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Rochefort
Kantoni La Tremblade
Ndërbashkësia Royan Atlantique
Kryetari Michel Priouzeau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.22 km2
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Popullsia 3117 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17530
INSEE 17021


Arvert është një komunëFrancë. Arvert bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 3117 banorë dhe sipërfaqe 26.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arvert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale