Arvieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arvieu
Komunë
noform
Pamje nga Arvieu
Vendndodhja
Arvieu is located in Franca
Arvieu
Arvieu
44°11′29″V 2°39′43″L / 44.191389°V 2.661944°L / 44.191389; 2.661944Koordinatat: 44°11′29″V 2°39′43″L / 44.191389°V 2.661944°L / 44.191389; 2.661944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Cassagnes-Bégonhès
Ndërbashkësia Lévézou Pareloup
Kryetari Gilles Bounhol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.91 km2
Lartësia 730 m (m.n.d.)
Popullsia 865 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12120
INSEE 12011


Arvieu është një komunëFrancë. Arvieu bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 865 banorë dhe sipërfaqe 46.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arvieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale