Arvigna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arvigna
Komunë
noform
Pamje nga Arvigna
Stema_figura
Vendndodhja
Arvigna is located in Franca
Arvigna
Arvigna
43°03′49″V 1°43′59″L / 43.063611°V 1.733056°L / 43.063611; 1.733056Koordinatat: 43°03′49″V 1°43′59″L / 43.063611°V 1.733056°L / 43.063611; 1.733056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Pamiers
Kantoni Pamiers-Est
Ndërbashkësia Pays de Pamiers
Kryetari Jean-François Naudi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.6 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 215 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09100
INSEE 09022


Arvigna është një komunëFrancë. Arvigna bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 8.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arvigna – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale