Arvillard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arvillard
Komunë
noform
Pamje nga Arvillard
Stema_figura
Vendndodhja
Arvillard is located in Franca
Arvillard
Arvillard
45°26′32″V 6°07′14″L / 45.442222°V 6.120556°L / 45.442222; 6.120556Koordinatat: 45°26′32″V 6°07′14″L / 45.442222°V 6.120556°L / 45.442222; 6.120556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni La Rochette
Ndërbashkësia La Rochette–Val Gelon
Kryetari François Cuchet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.28 km2
Popullsia 824 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73110
INSEE 73021


Arvillard është një komunëFrancë. Arvillard bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 824 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 29.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]