Arzay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzay
Komunë
noform
Pamje nga Arzay
Vendndodhja
Arzay is located in Franca
Arzay
Arzay
45°25′31″V 5°10′15″L / 45.425269°V 5.17087°L / 45.425269; 5.17087Koordinatat: 45°25′31″V 5°10′15″L / 45.425269°V 5.17087°L / 45.425269; 5.17087
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni La Côte-Saint-André
Ndërbashkësia Bièvre-Liers
Kryetari Liliane Térol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.79 km2
Popullsia 216 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38260
INSEE 38016


Arzay është një komunëFrancë. Arzay bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 216 banorë dhe sipërfaqe 9.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arzay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale