Arzens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzens
Komunë
noform
Pamje nga Arzens
Stema_figura
Vendndodhja
Arzens is located in Franca
Arzens
Arzens
43°12′00″V 2°13′00″L / 43.2°V 2.2167°L / 43.2; 2.2167Koordinatat: 43°12′00″V 2°13′00″L / 43.2°V 2.2167°L / 43.2; 2.2167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Montréal
Ndërbashkësia Malepère
Kryetari Jean-Claude Pistre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.11 km2
Lartësia 181 m (m.n.d.)
Popullsia 1148 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11290
INSEE 11018


Arzens është një komunëFrancë. Arzens bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1148 banorë dhe sipërfaqe 21.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arzens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale