Arzillières-Neuville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzillières-Neuville
Komunë
Vendndodhja
Arzillières-Neuville is located in Franca
Arzillières-Neuville
Arzillières-Neuville
48°38′44″V 4°35′21″L / 48.6456°V 4.5892°L / 48.6456; 4.5892Koordinatat: 48°38′44″V 4°35′21″L / 48.6456°V 4.5892°L / 48.6456; 4.5892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Vitry-le-François
Kantoni Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson
Ndërbashkësia Vitry, Champagne et Der
Kryetari Michel Cappe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.23 km2
Lartësia 116 m (m.n.d.)
Popullsia 354 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51290
INSEE 51017


Arzillières-Neuville është një komunëFrancë. Arzillières-Neuville bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 354 banorë dhe sipërfaqe 12.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]