Jump to content

As Aventuras de Gui & Estopa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
As Aventuras de Gui & Estopa
GjiniaAnimim
Komedia
Krijuar ngaMariana Caltabiano
Regjia ngaMariana Caltabiano
Zërat eMariana Caltabiano
Eduardo Jardim
Arly Cardoso
ShtetiBrazili
Gjuha në prodhimin origjinalPortugalisht
Nr. i sezoneve5
Nr. i episodeve89
Prodhimi
Kohëzgjatja3-7 minuta
Transmetimi
Programi origjinalCartoon Network
TV Cultura
Boomerang
Formati i pikturësHDTV 1080p / Adobe Flash
Transmetimi i parë2009 – prezente
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

As Aventuras de Gui & Estopa është një serial i animuar brazilian krijuar nga Mariana Caltabiano. Seriali për herë të parë u transmetua në kanalin televiziv Cartoon Network më 2009.[1]

Dubluesët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Mariana Caltabiano si Gui "Iguinho", Cróquete Spaniel, Dona Iguilda, Fifivelinha dhe Róquete Spaniel
  • Eduardo Jardim si Estopa, Pitiburro dhe Nerdson
  • Arly Cardoso si Ribaldo "Riba"
  • Ricardo Aidar si Professora Jararaca

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Redação (2009-07-13). "Cartoon Network estreia "Gui & Estopa", de Mariana Caltabiano". TELA VIVA News (në portugalishte braziliane). Marrë më 2023-07-20.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]