Asako Takakura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asako Takakura
Të dhënat personale
Emri i plotëAsako Takakura
Data e lindjes (1968-04-19) 19 Prill, 1968 (52 vjeç)
Vendi i lindjesFukushima, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985–1998Yomiuri Beleza167(30)
1999Matsushita Electric Panasonic Bambina14(6)
2000Silicon Valley Red Devils
2001–2004Speranza FC Takatsuki45(8)
Ekipi kombëtar
1984–1999Japonia79(29)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Asako Takakura (高倉 麻子 Takakura Asako?, lindur më 19 Prill 1968) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 79 ndeshje dhe ka shënuar 29 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 3 0
1985 0 0
1986 11 3
1987 3 4
1988 3 0
1989 6 3
1990 4 2
1991 12 4
1992 0 0
1993 5 6
1994 7 2
1995 9 0
1996 10 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 6 5
Gjithsej 79 29

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]