Asano Nagasato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asano Nagasato
Asano Nagasato 2014 (cropped).jpg
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAsano Nagasato
Datëlindja (1989-01-24) 24 Janar, 1989 (33 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japonia
PozicioniSulmues
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2007–2012Nippon TV Beleza90(39)
2013–2016Turbine Potsdam37(12)
Kombëtarja
2009–2015Japonia11(1)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Asano Nagasato (永里 亜紗乃 Nagasato Asano?, lindur më 24 Janar 1989) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 11 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 3 0
2010 0 0
2011 1 0
2012 0 0
2013 2 0
2014 1 1
2015 4 0
Gjithsej 11 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ tokidokinikki.net(japonisht)
  2. ^ 2011, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)