Aschbach, Bas-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aschbach
Komunë
noform
Pamje nga Aschbach
Stema_figura
Vendndodhja
Aschbach is located in Franca
Aschbach
Aschbach
48°56′07″V 7°59′03″L / 48.935278°V 7.984167°L / 48.935278; 7.984167Koordinatat: 48°56′07″V 7°59′03″L / 48.935278°V 7.984167°L / 48.935278; 7.984167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Wissembourg
Kantoni Soultz-sous-Forêts
Ndërbashkësia Hattgau et environs
Kryetari Paul Heintz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.32 km2
Popullsia 667 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67250
INSEE 67012


Aschbach është një komunëFrancë. Aschbach bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 667 banorë dhe sipërfaqe 4.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]