Asco, Haute-Corse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asco
Komunë
noform
Pamje nga Asco
Vendndodhja
Asco is located in Franca
Asco
Asco
42°43′20″V 1°51′45″L / 42.7222°V 1.8625°L / 42.7222; 1.8625Koordinatat: 42°43′20″V 1°51′45″L / 42.7222°V 1.8625°L / 42.7222; 1.8625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Corte
Kantoni Castifao-Morosaglia
Kryetari Bernard Franceschetti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 122.81 km2
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Popullsia 125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20276
INSEE 2B023


Asco është një komunëFrancë. Asco bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 122.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]