Ascou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ascou
Komunë
noform
Pamje nga Ascou
Vendndodhja
Ascou is located in Franca
Ascou
Ascou
42°43′20″V 1°51′45″L / 42.7222°V 1.8625°L / 42.7222; 1.8625Koordinatat: 42°43′20″V 1°51′45″L / 42.7222°V 1.8625°L / 42.7222; 1.8625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Ax-les-Thermes
Ndërbashkësia Les Vallées d'Ax
Kryetari Claude Carrière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.59 km2
Lartësia 1005 m (m.n.d.)
Popullsia 139 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09110
INSEE 09023


Ascou është një komunëFrancë. Ascou bën pjesë në Departamentin AriègeRajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe 35.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ascou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale