Ashley Leggat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ashley Leggat
67542797 xnQzNGI2.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 26 shtator 1986
Vendlindja Flag of Canada.svg Hamilton, Ontario
Role të shquar Casey MacDonaldLife with Derek


Ashley Margaret Anne Leggat lindi më 26 shtator 1986Hamilton, Ontario, Kanada. Është një aktore kanadeze që është e njohur për rolet e saj si "Casey MacDonald" në serinë e Family Channel Life with Derek, "Brittany MacMillan" në serinë e Discovery Kids Darcy's Wild Life dhe si "Kelly" serinë e CBC 11 Cameras.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.