Jump to content

Asker Fotball

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Asker Fotball
Emri i plotëAsker Fotball
Themeluar1889
StadiumiStadiumi Føyka,
Asker, Norvegji
Kapaciteti2,000
PresidentiPer Christian Ottesen
TrajneriKevin Nicol
LigaDivisioni i dytë
2018Divisioni i 2-të / 4-të
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Asker Fotball është departament futbollistik i klubit norvegjezë Asker SK.

Skuadra për femra është një nga klubet më të sukseshme në Norvegji, me 6 tituj të kampionit në Premier Ligë dhe 5 tituj të kampionit në kupë. Skuadra për meshkuj tani luajn në Divisionin e 2-të.

Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas 8 dhjetorit 2016[1]

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
5 Norvegjia Mb Aleksander Solli
6 Norvegjia Mf Even Bydal
7 Norvegjia Mf Mads Eskedal Lyngen
10 Suedia Sm Demba Traoré
11 Norvegjia Mb Hallvard Håskjold
12 Norvegjia Pt Andreas Vedeler
14 Polonia Mb Adrian Andrzej Chomiuk
15 Norvegjia Mb Stian Stray Molde
16 Norvegjia Sm Roman Fazi
17 Norvegjia Sm Elias Taubo
18 Norvegjia Mf Cornelius Bencsik
19 Norvegjia Sm Marcus Mehnert
20 Norvegjia Mb Stian Solberg
21 Norvegjia Mf Petter Svensson
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
23 Norvegjia Mf Hamze Abdi
24 Norvegjia Mb Vegard Mortensen
25 Norvegjia Mf Behajdin Celina
32 Norvegjia Mf Niklas Tilley Solhaug
40 Norvegjia Mb Alastair Davies
42 Anglia Sm Bill Cooper
45 Norvegjia Mb Nicklas Raaholt
56 Norvegjia Sm Armin Sistek
77 Norvegjia Mf Tomasz Sokolowski
89 Norvegjia Sm Magnus Killingberg Nikolaisen
90 Islanda Sm Atli Heimisson
Afganistani Sm Balal Arezou
Norvegjia Sm Riki Alba

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]