Asker Fotball

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asker Fotball
Emri i plotë Asker Fotball
Themelimi 1889
Stadiumi Stadiumi Føyka,
Asker, Norvegji
(Kapaciteti: 2,000)
Presidenti Per Christian Ottesen
Trajneri Kevin Nicol
Liga Divisioni i dytë
2018 Divisioni i 2-të / 4-të
Fanella e parë
Fanella e dytë

Asker Fotball është departament futbollistik i klubit norvegjezë Asker SK.

Skuadra për femra është një nga klubet më të sukseshme në Norvegji, me 6 tituj të kampionit në Premier Ligë dhe 5 tituj të kampionit në kupë. Skuadra për meshkuj tani luajn në Divisionin e 2-të.

Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas 8 dhjetorit 2016[1]

Nr. Pozicioni Lojtari
5 Flag of Norway.svg Mb Aleksander Solli
6 Flag of Norway.svg Mf Even Bydal
7 Flag of Norway.svg Mf Mads Eskedal Lyngen
10 Flag of Sweden.svg Sm Demba Traoré
11 Flag of Norway.svg Mb Hallvard Håskjold
12 Flag of Norway.svg Pt Andreas Vedeler
14 Flag of Poland.svg Mb Adrian Andrzej Chomiuk
15 Flag of Norway.svg Mb Stian Stray Molde
16 Flag of Norway.svg Sm Roman Fazi
17 Flag of Norway.svg Sm Elias Taubo
18 Flag of Norway.svg Mf Cornelius Bencsik
19 Flag of Norway.svg Sm Marcus Mehnert
20 Flag of Norway.svg Mb Stian Solberg
21 Flag of Norway.svg Mf Petter Svensson
Nr. Pozicioni Lojtari
23 Flag of Norway.svg Mf Hamze Abdi
24 Flag of Norway.svg Mb Vegard Mortensen
25 Flag of Norway.svg Mf Behajdin Celina
32 Flag of Norway.svg Mf Niklas Tilley Solhaug
40 Flag of Norway.svg Mb Alastair Davies
42 Flag of England.svg Sm Bill Cooper
45 Flag of Norway.svg Mb Nicklas Raaholt
56 Flag of Norway.svg Sm Armin Sistek
77 Flag of Norway.svg Mf Tomasz Sokolowski
89 Flag of Norway.svg Sm Magnus Killingberg Nikolaisen
90 Flag of Iceland.svg Sm Atli Heimisson
Flag of Afghanistan.svg Sm Balal Arezou
Flag of Norway.svg Sm Riki Alba

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]