Aslonnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aslonnes
Komunë
noform
Pamje nga Aslonnes
Vendndodhja
Aslonnes is located in Franca
Aslonnes
Aslonnes
46°26′39″V 0°20′07″L / 46.444167°V 0.335278°L / 46.444167; 0.335278Koordinatat: 46°26′39″V 0°20′07″L / 46.444167°V 0.335278°L / 46.444167; 0.335278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Poitiers
Kantoni La Villedieu-du-Clain
Ndërbashkësia Région de La Villedieu-du-Clain
Kryetari Jean-Michel Métayer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 956 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86340
INSEE 86010


Aslonnes është një komunëFrancë. Aslonnes bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 956 banorë dhe sipërfaqe 23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]