Asnans-Beauvoisin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnans-Beauvoisin
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Asnans-Beauvoisin is located in Franca
Asnans-Beauvoisin
Asnans-Beauvoisin
46°56′51″V 5°24′45″L / 46.9475°V 5.4125°L / 46.9475; 5.4125Koordinatat: 46°56′51″V 5°24′45″L / 46.9475°V 5.4125°L / 46.9475; 5.4125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Chaussin
Kryetari Philippe Juppet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.24 km2
Popullsia 683 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39120
INSEE 39022


Asnans-Beauvoisin është një komunëFrancë. Asnans-Beauvoisin bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 683 banorë dhe sipërfaqe 16.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]