Asnières, Eure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières
Komunë
noform
Pamje nga Asnières
Vendndodhja
Asnières is located in Franca
Asnières
Asnières
49°11′47″V 0°23′57″L / 49.1964°V 0.3992°L / 49.1964; 0.3992Koordinatat: 49°11′47″V 0°23′57″L / 49.1964°V 0.3992°L / 49.1964; 0.3992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Cormeilles
Ndërbashkësia Canton de Cormeilles
Kryetari Myrtil Viquesnel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.14 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 267 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27260
INSEE 27021


Asnières është një komunëFrancë. Asnières bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 267 banorë dhe sipërfaqe 8.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]