Asnières-en-Bessin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-en-Bessin
Komunë
noform
Pamje nga Asnières-en-Bessin
Vendndodhja
Asnières-en-Bessin is located in Franca
Asnières-en-Bessin
Asnières-en-Bessin
49°22′04″V 0°56′18″P / 49.367778°V 0.938333°P / 49.367778; -0.938333Koordinatat: 49°22′04″V 0°56′18″P / 49.367778°V 0.938333°P / 49.367778; -0.938333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Bayeux
Kantoni Isigny-sur-Mer
Ndërbashkësia Isigny Omaha Intercom
Kryetari Patrick Deshayes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.61 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 58 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14710
INSEE 14023


Asnières-en-Bessin është një komunëFrancë. Asnières-en-Bessin bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 58 banorë dhe sipërfaqe 4.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]