Asnières-en-Poitou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-en-Poitou
Komunë
Vendndodhja
Asnières-en-Poitou is located in Franca
Asnières-en-Poitou
Asnières-en-Poitou
46°06′15″V 0°11′49″P / 46.1042°V 0.1969°P / 46.1042; -0.1969Koordinatat: 46°06′15″V 0°11′49″P / 46.1042°V 0.1969°P / 46.1042; -0.1969
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Brioux-sur-Boutonne
Ndërbashkësia Val de Boutonne
Kryetari Michel Barreaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.06 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 206 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79170
INSEE 79015


Asnières-en-Poitou është një komunëFrancë. Asnières-en-Poitou bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 19.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]