Asnières-sur-Blour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-sur-Blour
Komunë
Vendndodhja
Asnières-sur-Blour is located in Franca
Asnières-sur-Blour
Asnières-sur-Blour
46°09′54″V 0°48′04″L / 46.165°V 0.801111°L / 46.165; 0.801111Koordinatat: 46°09′54″V 0°48′04″L / 46.165°V 0.801111°L / 46.165; 0.801111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Montmorillon
Kantoni L'Isle-Jourdain
Ndërbashkësia Montmorillonnais
Kryetari Jean Médan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.49 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86430
INSEE 86011


Asnières-sur-Blour është një komunëFrancë. Asnières-sur-Blour bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 32.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]