Asnières-sur-Nouère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-sur-Nouère
Komunë
noform
Pamje nga Asnières-sur-Nouère
Stema_figura
Vendndodhja
Asnières-sur-Nouère is located in Franca
Asnières-sur-Nouère
Asnières-sur-Nouère
45°42′42″V 0°02′54″L / 45.7117°V 0.0483°L / 45.7117; 0.0483Koordinatat: 45°42′42″V 0°02′54″L / 45.7117°V 0.0483°L / 45.7117; 0.0483
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Hiersac
Ndërbashkësia Braconne et Charente
Kryetari Gilbert Campo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.17 km2
Lartësia 109 m (m.n.d.)
Popullsia 1103 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16290
INSEE 16019


Asnières-sur-Nouère është një komunëFrancë. Asnières-sur-Nouère bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1103 banorë dhe sipërfaqe 21.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]