Asnières-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-sur-Seine
Komunë
noform
Pamje nga Asnières-sur-Seine
Stema_figura
Vendndodhja
Asnières-sur-Seine is located in Franca
Asnières-sur-Seine
Asnières-sur-Seine
48°54′39″V 2°17′20″L / 48.91075°V 2.288933°L / 48.91075; 2.288933Koordinatat: 48°54′39″V 2°17′20″L / 48.91075°V 2.288933°L / 48.91075; 2.288933
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Qarku Arrondissement Nanterre
Kantoni Asnières-sur-Seine-Nord & Asnières-sur-Seine-Sud
Ndërbashkësia Boucle Nord de Seine
Kryetari Manuel Aeschlimann
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.82 km2
Popullsia 83845 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 92600
INSEE 92004


Asnières-sur-Seine është një komunëFrancë. Asnières-sur-Seine bën pjesë në departamentin Hauts-de-Seinerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 83845 banorë dhe sipërfaqe 4.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]