Asnières-sur-Vègre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-sur-Vègre
Komunë
Vendndodhja
Asnières-sur-Vègre is located in Franca
Asnières-sur-Vègre
Asnières-sur-Vègre
47°53′19″V 0°14′03″P / 47.888611°V 0.234167°P / 47.888611; -0.234167Koordinatat: 47°53′19″V 0°14′03″P / 47.888611°V 0.234167°P / 47.888611; -0.234167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni Sablé-sur-Sarthe
Ndërbashkësia Communauté de communes de Sablé-sur-Sarthe
Kryetari Jean Anneron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.64 km2
Popullsia 423 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72430
INSEE 72010


Asnières-sur-Vègre është një komunëFrancë. Asnières-sur-Vègre bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 423 banorë [1] dhe sipërfaqe 12.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]