Aspach, Haut-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspach
Komunë
Vendndodhja
Aspach is located in Franca
Aspach
Aspach
47°38′37″V 7°14′05″L / 47.643611°V 7.234722°L / 47.643611; 7.234722Koordinatat: 47°38′37″V 7°14′05″L / 47.643611°V 7.234722°L / 47.643611; 7.234722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Altkirch
Kantoni Altkirch
Ndërbashkësia Altkirch
Kryetari Antoine Reichlin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.2 km2
Popullsia 1161 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68130
INSEE 68010


Aspach është një komunëFrancë. Aspach bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1161 banorë dhe sipërfaqe 4.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]