Aspach-le-Bas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspach-le-Bas
Komunë
Vendndodhja
Aspach-le-Bas is located in Franca
Aspach-le-Bas
Aspach-le-Bas
47°46′34″V 7°07′59″L / 47.7761°V 7.1331°L / 47.7761; 7.1331Koordinatat: 47°46′34″V 7°07′59″L / 47.7761°V 7.1331°L / 47.7761; 7.1331
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Thann
Kantoni Cernay
Ndërbashkësia Pays de Thann
Kryetari Georges Kauffmann
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.8 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 1269 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68700
INSEE 68011


Aspach-le-Bas është një komunëFrancë. Aspach-le-Bas bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1269 banorë dhe sipërfaqe 0.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]