Aspach-le-Haut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspach-le-Haut
Komunë
Vendndodhja
Aspach-le-Haut is located in Franca
Aspach-le-Haut
Aspach-le-Haut
47°46′34″V 7°07′59″L / 47.776111°V 7.133056°L / 47.776111; 7.133056Koordinatat: 47°46′34″V 7°07′59″L / 47.776111°V 7.133056°L / 47.776111; 7.133056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Thann
Kantoni Thann
Ndërbashkësia Pays de Thann
Kryetari François Horny
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.69 km2
Lartësia 313 m (m.n.d.)
Popullsia 1418 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68700
INSEE 68012


Aspach-le-Haut është një komunëFrancë. Aspach-le-Haut bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1418 banorë dhe sipërfaqe 8.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]