Aspet, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aspet is located in Franca
Aspet
Aspet
42°55′59″V 0°20′28″L / 42.9331°V 0.3411°L / 42.9331; 0.3411Koordinatat: 42°55′59″V 0°20′28″L / 42.9331°V 0.3411°L / 42.9331; 0.3411
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Aspet
Ndërbashkësia Trois Vallées
Kryetari Josette Sarradet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.37 km2
Lartësia 470 m (m.n.d.)
Popullsia 948 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31160
INSEE 31020


Aspet është një komunëFrancë. Aspet bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 948 banorë dhe sipërfaqe 26.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]