Aspiran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspiran
Komunë
noform
Pamje nga Aspiran
Stema_figura
Vendndodhja
Aspiran is located in Franca
Aspiran
Aspiran
43°34′00″V 3°27′00″L / 43.566667°V 3.45°L / 43.566667; 3.45Koordinatat: 43°34′00″V 3°27′00″L / 43.566667°V 3.45°L / 43.566667; 3.45
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Lodève
Kantoni Clermont-l'Hérault
Ndërbashkësia Le Clermontais
Kryetari Jean-Noël Satger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.13 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 1280 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34800
INSEE 34013


Aspiran është një komunëFrancë. Aspiran bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1280 banorë dhe sipërfaqe 16.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aspiran – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale