Aspret-Sarrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspret-Sarrat
Komunë
Vendndodhja
Aspret-Sarrat is located in Franca
Aspret-Sarrat
Aspret-Sarrat
44°32′48″V 2°08′44″L / 44.5467°V 2.1456°L / 44.5467; 2.1456Koordinatat: 44°32′48″V 2°08′44″L / 44.5467°V 2.1456°L / 44.5467; 2.1456
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Saint-Gaudens
Ndërbashkësia Saint-Gaudinois
Kryetari Claude Abadie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.82 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 144 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31800
INSEE 31021


Aspret-Sarrat është një komunëFrancë. Aspret-Sarrat bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 144 banorë dhe sipërfaqe 3.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]