Asprières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asprières
Komunë
noform
Pamje nga Asprières
Stema_figura
Vendndodhja
Asprières is located in Franca
Asprières
Asprières
44°32′48″V 2°08′44″L / 44.546667°V 2.145556°L / 44.546667; 2.145556Koordinatat: 44°32′48″V 2°08′44″L / 44.546667°V 2.145556°L / 44.546667; 2.145556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Villefranche-de-Rouergue
Kantoni Capdenac-Gare
Ndërbashkësia Figeac-Communauté
Kryetari Alain Casterot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.09 km2
Lartësia 430 m (m.n.d.)
Popullsia 683 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12700
INSEE 12012


Asprières është një komunëFrancë. Asprières bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 683 banorë dhe sipërfaqe 17.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]