Asques, Tarn-et-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asques
Komunë
Vendndodhja
Asques is located in Franca
Asques
Asques
47°28′52″V 3°45′21″L / 47.4811°V 3.7558°L / 47.4811; 3.7558Koordinatat: 47°28′52″V 3°45′21″L / 47.4811°V 3.7558°L / 47.4811; 3.7558
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Lavit
Ndërbashkësia Lomagne Tarn-et-Garonnaise
Kryetari Alain Falgayras
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.61 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 130 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82120
INSEE 82004


Asques është një komunëFrancë. Asques bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 10.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]