Assé-le-Riboul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assé-le-Riboul
Komunë
Vendndodhja
Assé-le-Riboul is located in Franca
Assé-le-Riboul
Assé-le-Riboul
48°11′41″V 0°05′14″L / 48.1947°V 0.0873°L / 48.1947; 0.0873Koordinatat: 48°11′41″V 0°05′14″L / 48.1947°V 0.0873°L / 48.1947; 0.0873
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Mamers
Kantoni Beaumont-sur-Sarthe
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays Belmontais
Kryetari Philippe Habert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.77 km2
Popullsia 474 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72170
INSEE 72011


Assé-le-Riboul është një komunëFrancë. Assé-le-Riboul bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 474 banorë[1] dhe sipërfaqe 16.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=53#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]