Assais-les-Jumeaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assais-les-Jumeaux
Komunë
noform
Pamje nga Assais-les-Jumeaux
Vendndodhja
Assais-les-Jumeaux is located in Franca
Assais-les-Jumeaux
Assais-les-Jumeaux
46°47′21″V 0°03′28″P / 46.7892°V 0.057778°P / 46.7892; -0.057778Koordinatat: 46°47′21″V 0°03′28″P / 46.7892°V 0.057778°P / 46.7892; -0.057778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Parthenay
Kantoni Saint-Loup-Lamairé
Ndërbashkësia Val du Thouet
Kryetari Jean-Pierre Cesbron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.26 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 777 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79600
INSEE 79016


Assais-les-Jumeaux është një komunëFrancë. Assais-les-Jumeaux bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 777 banorë dhe sipërfaqe 52.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]