Assas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assas
Komunë
noform
Pamje nga Assas
Stema_figura
Vendndodhja
Assas is located in Franca
Assas
Assas
43°42′10″V 3°54′00″L / 43.702778°V 3.9°L / 43.702778; 3.9Koordinatat: 43°42′10″V 3°54′00″L / 43.702778°V 3.9°L / 43.702778; 3.9
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Montpellier
Kantoni Castries
Ndërbashkësia Pic-Saint-Loup
Kryetari Jacques Graut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.11 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 1527 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34820
INSEE 34014


Assas është një komunëFrancë. Assas bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1527 banorë dhe sipërfaqe 19.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Assas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale