Assay, Indre-et-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assay
Komunë
Vendndodhja
Assay is located in Franca
Assay
Assay
47°04′31″V 0°17′27″L / 47.075278°V 0.290833°L / 47.075278; 0.290833Koordinatat: 47°04′31″V 0°17′27″L / 47.075278°V 0.290833°L / 47.075278; 0.290833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Chinon
Kantoni Richelieu
Kryetari Claudine Gaucher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.53 km2
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37007


Assay është një komunëFrancë. Assay bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 180 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 14.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]