Assieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assieu
Komunë
noform
Pamje nga Assieu
Stema_figura
Vendndodhja
Assieu is located in Franca
Assieu
Assieu
45°24′29″V 4°52′07″L / 45.408056°V 4.868611°L / 45.408056; 4.868611Koordinatat: 45°24′29″V 4°52′07″L / 45.408056°V 4.868611°L / 45.408056; 4.868611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni Roussillon
Ndërbashkësia Pays Roussillonnais
Kryetari Jean-Michel Ségui
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.34 km2
Popullsia 1316 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38150
INSEE 38017


Assieu është një komunëFrancë. Assieu bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1316 banorë dhe sipërfaqe 12.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Assieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale