Assignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assignan
Komunë
noform
Pamje nga Assignan
Vendndodhja
Assignan is located in Franca
Assignan
Assignan
43°23′55″V 2°53′22″L / 43.398611°V 2.889444°L / 43.398611; 2.889444Koordinatat: 43°23′55″V 2°53′22″L / 43.398611°V 2.889444°L / 43.398611; 2.889444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Saint-Chinian
Ndërbashkësia Le Saint-Chinianais
Kryetari Monique Estrabaut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.95 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 186 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34360
INSEE 34015


Assignan është një komunëFrancë. Assignan bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 186 banorë dhe sipërfaqe 7.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]