Assigny, Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assigny
Komunë
noform
Pamje nga Assigny
Vendndodhja
Assigny is located in Franca
Assigny
Assigny
47°25′42″V 2°45′20″L / 47.4283°V 2.7556°L / 47.4283; 2.7556Koordinatat: 47°25′42″V 2°45′20″L / 47.4283°V 2.7556°L / 47.4283; 2.7556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Vailly-sur-Sauldre
Ndërbashkësia Cœur du Pays Fort
Kryetari Robert Guillot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.05 km2
Lartësia 362 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18260
INSEE 18014


Assigny është një komunëFrancë. Assigny bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 154 banorë dhe sipërfaqe 17.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]