Assigny, Seine-Maritime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assigny
Komunë
Vendndodhja
Assigny is located in Franca
Assigny
Assigny
49°59′11″V 1°17′36″L / 49.986389°V 1.293333°L / 49.986389; 1.293333Koordinatat: 49°59′11″V 1°17′36″L / 49.986389°V 1.293333°L / 49.986389; 1.293333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Envermeu
Ndërbashkësia Le Petit Caux
Kryetari Michel Lannel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.05 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 331 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76630
INSEE 76027


Assigny është një komunëFrancë. Assigny bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 331 banorë dhe sipërfaqe 6.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]