Assis-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assis-sur-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Assis-sur-Serre
Vendndodhja
Assis-sur-Serre is located in Franca
Assis-sur-Serre
Assis-sur-Serre
43°08′29″V 0°15′14″P / 43.1414°V 0.2539°P / 43.1414; -0.2539Koordinatat: 43°08′29″V 0°15′14″P / 43.1414°V 0.2539°P / 43.1414; -0.2539
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Crécy-sur-Serre
Ndërbashkësia Pays de la Serre
Kryetari Richard Beaussaert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.04 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 275 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2270
INSEE 2027


Assis-sur-Serre është një komunëFrancë. Assis-sur-Serre bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 8.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]