Astaffort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astaffort
Komunë
noform
Pamje nga Astaffort
Stema_figura
Vendndodhja
Astaffort is located in Franca
Astaffort
Astaffort
44°57′09″V 1°49′56″L / 44.9525°V 1.8322°L / 44.9525; 1.8322Koordinatat: 44°57′09″V 1°49′56″L / 44.9525°V 1.8322°L / 44.9525; 1.8322
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Agen
Kantoni Astaffort
Ndërbashkësia Astaffort-en-Brulhois
Kryetari André Garros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.17 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 2068 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47220
INSEE 47015


Astaffort është një komunëFrancë. Astaffort bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 2068 banorë dhe sipërfaqe 35.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]