Astaillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astaillac
Komunë
noform
Pamje nga Astaillac
Stema_figura
Vendndodhja
Astaillac is located in Franca
Astaillac
Astaillac
44°57′09″V 1°49′56″L / 44.9525°V 1.8322°L / 44.9525; 1.8322Koordinatat: 44°57′09″V 1°49′56″L / 44.9525°V 1.8322°L / 44.9525; 1.8322
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kantoni Beaulieu-sur-Dordogne
Ndërbashkësia Sud Corrézien
Kryetari Bernard Reynal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.35 km2
Lartësia 202 m (m.n.d.)
Popullsia 221 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19120
INSEE 19012


Astaillac është një komunëFrancë. Astaillac bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 221 banorë dhe sipërfaqe 7.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]