Aston, Ariège

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aston
Komunë
noform
Pamje nga Aston
Vendndodhja
Aston is located in Franca
Aston
Aston
42°46′32″V 1°40′27″L / 42.775556°V 1.674167°L / 42.775556; 1.674167Koordinatat: 42°46′32″V 1°40′27″L / 42.775556°V 1.674167°L / 42.775556; 1.674167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Les Cabannes
Ndërbashkësia Vallées d'Ax
Kryetari Jean Lassalle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 153.8 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 218 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09310
INSEE 09024


Aston është një komunëFrancë. Aston bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 153.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]