Athée-sur-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athée-sur-Cher
Komunë
noform
Pamje nga Athée-sur-Cher
Stema_figura
Vendndodhja
Athée-sur-Cher is located in Franca
Athée-sur-Cher
Athée-sur-Cher
47°19′18″V 0°54′59″L / 47.321667°V 0.916389°L / 47.321667; 0.916389Koordinatat: 47°19′18″V 0°54′59″L / 47.321667°V 0.916389°L / 47.321667; 0.916389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Tours
Kantoni Bléré
Kryetari Philippe Vaslin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.47 km2
Popullsia 2440 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37008


Athée-sur-Cher është një komunëFrancë. Athée-sur-Cher bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 2440 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 34.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]