Athies-sous-Laon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athies-sous-Laon
Komunë
noform
Pamje nga Athies-sous-Laon
Vendndodhja
Athies-sous-Laon is located in Franca
Athies-sous-Laon
Athies-sous-Laon
49°01′01″V 4°07′44″L / 49.0169°V 4.1289°L / 49.0169; 4.1289Koordinatat: 49°01′01″V 4°07′44″L / 49.0169°V 4.1289°L / 49.0169; 4.1289
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Laon-Sud
Ndërbashkësia Pays de Laon
Kryetari Yves Brun
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.44 km2
Popullsia 2515 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2840
INSEE 2028


Athies-sous-Laon është një komunëFrancë. Athies-sous-Laon bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 2515 banorë dhe sipërfaqe 15.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]