Athis, Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athis
Komunë
Vendndodhja
Athis is located in Franca
Athis
Athis
49°01′01″V 4°07′44″L / 49.0169°V 4.1289°L / 49.0169; 4.1289Koordinatat: 49°01′01″V 4°07′44″L / 49.0169°V 4.1289°L / 49.0169; 4.1289
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Châlons-en-Champagne
Kantoni Écury-sur-Coole
Ndërbashkësia Épernay, Coteaux et Plaine de Champagne
Kryetari Olivier Brun
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.88 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 822 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51150
INSEE 51018


Athis është një komunëFrancë. Athis bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 822 banorë dhe sipërfaqe 16.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]