Athis-Mons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athis-Mons
Komunë
noform
Pamje nga Athis-Mons
Stema_figura
Vendndodhja
Athis-Mons is located in Franca
Athis-Mons
Athis-Mons
48°42′27″V 2°23′20″L / 48.707367°V 2.388938°L / 48.707367; 2.388938Koordinatat: 48°42′27″V 2°23′20″L / 48.707367°V 2.388938°L / 48.707367; 2.388938
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Palaiseau
Kantoni Athis-Mons
Ndërbashkësia Grand-Orly Seine Bièvre
Kryetari François Garcia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.56 km2
Lartësia 81 m (m.n.d.)
Popullsia 30858 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91200
INSEE 91027


Athis-Mons është një komunëFrancë. Athis-Mons bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 30858 banorë dhe sipërfaqe 8.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]