Athis-de-l'Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athis-de-l'Orne
Komunë
noform
Pamje nga Athis-de-l'Orne
Stema_figura
Vendndodhja
Athis-de-l'Orne is located in Franca
Athis-de-l'Orne
Athis-de-l'Orne
48°48′38″V 0°30′05″P / 48.810556°V 0.501389°P / 48.810556; -0.501389Koordinatat: 48°48′38″V 0°30′05″P / 48.810556°V 0.501389°P / 48.810556; -0.501389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Athis-de-l'Orne
Ndërbashkësia Le Bocage d'Athis
Kryetari Alain Lange
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.47 km2
Lartësia 231 m (m.n.d.)
Popullsia 2605 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61430
INSEE 61007


Athis-de-l'Orne është një komunëFrancë. Athis-de-l'Orne bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2605 banorë dhe sipërfaqe 32.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]